خانه / تازه‌ها / بیوتکنولوژی / ایمنی زیستی در مواد غذایی ترانسژنیک

ایمنی زیستی در مواد غذایی ترانسژنیک

Imeni Zisti Dar Mahsolate Ghazaee Teransgenicتصویر: برچسب گذاری محصولات تغییر یافته ژنتیکی و محصولات ارگانیک. منبع: وست ساید تودی

 

خدیجه میرزایی: رشد فزاینده جمعیت جهان وافزایش تقاضا برای مواد غذایی در دهه‌های اخیر موجب به کارگیری روش‌های نوین بیوتکنولوژی در تولید محصولات زراعی دامی شده است. کاربرد روش‌های مهندسی ژنتیک برای افزایش کمی وکیفی محصولات از یک سو و کاهش هزینه‌ها و زمان تولید از سوی دیگر ضروری است. مهندسی ژنتیک تکنیک مورد استفاده بیوتکنولوژی است. تولید میکروارگانیسم‌ها، حیوانات وگیاهان تراریخته از طریق مهندسی ژنتیک یکی از راهکارهایی است که می‌توان از طریق آن به اهداف مثل تولید غذای بیشتر تولید محصولات مطلوب وبا عمر نگهداری بالا، تولید فرآورده‌های داروئی دسترسی پیدا کرد.

بیوتکنولوژی یا زیست فناوری به مفهوم کاربرد علوم زیستی واثر متقابل آن‌ها در فناوری‌های ساخت بشر است مجموعه فنونی که از موجودات زنده برای ساخت، تغییر محصولات، ارتقا کیفی گیاهان یا حیوانات و تغییر صفات میکروارگانیسم‌ها برای کاربردهای ویژه استفاده می‌شود. این فناوری شرایطی برای دانشمندان فراهم می‌آورد که بتوانند یک یه چند زن را ازموجود زنده برداشته و به موجود زنده دیگری تزریق کنند. بشر برای افزایش کیفیت غذای خود از ارزش‌های مختلف فناوری زیستی در پرورش گیاهان استفاده کرده است و مهندسی ژنتیک دانشمندان را قادر ساخته تا ژن‌های ویژهای را بین موجودات زنده منتقل کنند.

ارگانیسم‌های تغییر یافته ژنتیکی

موجود تغییر یافته ژنتیکی موجود زندهای است که ساختار ژنتیکی آن با استفاده از فناوری مهندسی تغییر داده شده این موجود ممکن است یک گیاه، یک حیوان باشد که به آن تراریخته می‌گویند. از طریق مهندسی ژنتیک می‌توان میکرو ارگانیسم‌هایی تولید کرد که دارای مسیرهای متابولیکی تغییر یافته مثل استخراج روغن و مواد معدنی ویژه باشند.

علاوه برتولید محصولات ارزشمند به وسیله میکروارگانیسم از مهندسی ژنتیک می‌توان برای ایجاد گیاهان و جانوران تغییر یافته ژنتیکی استفاده کرد. انتقال ژن از طریق وارد کردن ژنتیک‌های نوترکیب در طی دوران جنینی به جانوران و یا در حین انجام کشت بافت در گیاهان انجام می‌شود.

اکثر غذاهایی که امروزه مصرف می‌شوند یا خود تغییر ژنتیک یافته اندی ا شامل اجزای مشتق شده از تکنولوژی اصلاح ژنتیک هستند و به این غذا‌ها تغییر یافته ژنتیکی می‌گویند از مزایای این تکنیک می‌توان به تولید غذاهایی با کیفیت بیشتر، با ارزش غذایی بالا نظیر هویج با آنتی اکسیدان بالا، با ارزش داروئی مثل تولید واکسن‌های خوراکی و تولید موزهایی با آنتی ژن باکتریایی و هزینه تولید کمتر محصولات نسبت به محصولات مشابه اشاره کرد. اما از آن جهت که این محصولات داری ژنهای نوترکیب می‌باشند مباحثی پیرامون ایمن بودن استفاده از این نوع گیاهان تغییر ژنتیک یافته وجود دارد و باید موارد ایمنی استفاده از آن‌ها را در نظر گرفت.

نتیجه گیری
در یک جمع بندی می‌توان به این نتیجه رسید که بهره گیری از روش‌های مهندسی ژنتیک منجر به تولید محصولات مقاوم با کیفیت وارزش غذایی بالا می‌شود. به دلیل افزایش جمعیت در سالهای آینده تامین غذای کافی، بزرگ‌ترین مشکل جهانی محسوب می‌شود. یکی از راه‌های بر آورد کردن این نیاز تولید محصولات و غذاهای تغییر یافتهٔ ژنتیکی است اما موارد ایمنی در استفاده از این مواد غذایی باید در نظر گرفته شود.

منابع

Aarts، H. J. M، van Rie، j. p. p. f. andkok,E.j, (2002).Traceability Of genetically modified organism.Experts Review of molecular Diagnostic 2,pp- 56-79

Rasmussen,R.s.M.T.Morrissey,teak. (2007).Marine
Biotechnology for production of Food ingredients. Advances in Food and Nutrition Research, Academic pressure.52,pp.237-292

این نوشته هم جالبه!

دریای خزر

بزرگ‌ترین دریاچه آب شیرین جهان به آهستگی در حال تبخیر شدن است

بزرگ‌ترین دریاچه آب شیرین جهان به آهستگی در حال تبخیر شدن است، یافته‌های جدید نشان …

یک نظر

  1. حمید احمدیان مقدم

    ایمنی زیستی و استفاده ار برچسب در محصولات ترانسژنیک در بسیاری از کشورها موضوع بسیار مهمی است. بهتر بود در مورد شرایط تجاری سازی محصولات ترانسژنیک و قوانین حالکم بر محصولات ترانسژنیک هم اشاره ای می شد. 🙂

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *