قالب وردپرس درنا توس
خانه / کتابخانه / Molecular Microbiology of Heavy Metals

Molecular Microbiology of Heavy Metals

Molecular Microbiology of Heavy Metals

میکروبیولوژی دانشی است که درباره ریزسازواره‌ها یا جانداران بسیار ریز بحث و گفتگو می‌کند. جاندارانی که در میکروبیولوژی بیشتر بررسی می‌شوند شامل پروکاریوتها، ویروسها، و یوکاریوت‌هایی مانند قارچ و تک سلولی‌ها یا پروتوزوآ‌ها می‌باشد. ارتباط میکروبیولوژی با سایر علوم میکروبیولوژی یک علم کاربردی است که با بسیاری از شاخه‌های علوم رابطه نزدیک دارد. از جمله می‌توان به ژنتیک، پزشکی، زیست‌شناسی سلولی، انگل شناسی، قارچ‌شناسی پزشکی و بیوشیمی اشاره کرد.

همه اشکال زندگی وابسته به انواع یونهای فلزی سنگین میباشند. حدود یک سوم از محصولات ژنی نیازمند یونهای فلزی می باشند. با این حال، حتی یونهای فلزی که غیر سمی در نظر گرفته میشوند در غلظت های بالا سمی میباشند. بدین ترتیب تنظیم حساس جدب یونهای فلزی و تخصیص و سم زدایی آنها مورد نیاز می باشند. برای حفظ هموستازی سلولی از یونهای فلزی سنگین استفاده میشود که در این کتاب مورد بحث قرار میگیرد.

این کتاب شامل فصلهایی در مورد اختصاص فلزات در سلول و انتقال دهنده های فلزی در سلول و نحوه ذخیره و جذب این یونها در پروتئین ها و در ارگانسیم های سلول می باشد. همچنین در مورد نحوه خارج نمودن یونهای فلزی در هنگام بروز تنش های یونهای فلزی و رونویس از ژن های درگیر در هموستازی یونهای فلزی مطالبی قرار داده شده است. این کتاب در مورد فلزات خاص مانند آهن، منگنز، مس، نیکل، روی و مولیبدن به عنوان عناصر اصلی و مواد سمی کروم، جیوه، و نقره را مورد مطالعه قرار داده است.

ok نویسنده: دایتریچ نیز و همکاران
ok انتشارات: اسپرینگر
ok تعداد صفحات: ۴۵۶
ok سال انتشار: ۲۰۰۷
ok دریافت کتاب: ۷/۵۶ مگابایت

درباره حمید احمدیان مقدم

من به علوم و فناوری های نوین علاقه مند هستم!

این نوشته هم جالبه!

Agrobacterium: From Biology to Biotechnology

آگروباکتریوم یک باکتری گرم منفی است. جنس آگروباکتریوم به تعدادی گونه تقسیم می‌­شود. گروباکتریوم می­تواند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *