قالب وردپرس درنا توس
خانه / کتابخانه / Molecular Cloning: A Laboratory Manual

Molecular Cloning: A Laboratory Manual

Molecular Cloning A Laboratory Manual

زیست‌شناسی مولکولی، مطالعهٔ زیست‌شناسی در سطح مولکولی است. این حوزه دارای وجوه مشترکی با زیست‌شناسی، شیمی، و به طور خاص، با علم ژنتیک و بیوشیمی است. بحث عمده در زیست‌شناسی مولکولی استنباط برهم‌کنش بین سیستم‌های درون سلولی، من جمله، برهم‌کنش‌های دی.ان.ای، آر،ان.ای، و پروتئین‌سازی است. به‌علاوه، چگونگی تنظیم این برهم‌کنش‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همانطور که در هر آشپزخانه ای حداقل یک کتاب آشپزی ضروری است کتاب کلون سازی ملولکولی سمبروک و راسل همان کتابی است که در هر آزمایشگاهی مورد نیاز است. این کتاب نزدیک به بیست سال است که با پروتکل های مختلف گردآوری شده است که نشان از اعتبار این اثر دارد. در نسخه های جدید نویسندگان به طور کامل پروتکل های را بروز نموده اند و با اضافه نموده روش های جدید به وسیع کردن این قلمرو خود در حفظ ارزش بی نظیر خود در مطالعات ژنتیک و بیولوژی سلولی مولکولی، زیست شناسی، میکروبیولوژی، علوم اعصاب و ایمنی شناسی افزوده اند. همانطور که در نوشته های پیشین نیز ذکر شده است این اثر تنهای توضیح می دهد که چگونه برای رسیدن به موفقیت در زمینه کلون سازی و تکنیک های کار به موفقیت دست یافته ایم و این روش های چگونه توسعه یافته اند.

در جلد اول توصیف تکنیک های ضروری است که هرروز در بهترین آزمایشگاه ها استفاده می شود و تجزیه تحلیل وکلون سازی مولکول دی ان ای مورد بررسی قرار گرفته است. در جلد بعدی در مورد کلون سازی سی دی ان ای بوده و استفاده از نشانگرهای اسید نوکلئیک، موتاژن ها و توالی های دی.ان.ای را مورد بررسی قرار داده است. در جلد نهایی به روش های بیان ژن های کلون شده در پروکاریوت های و سلولهای یوکاریوتی و همچنین تجزیه و تحلیل رونوشت پروتئین ها پرداخته است.

ok نویسنده: جو سمبروک و همکاران
ok انتشارات: کلد اسپرینگ
ok تعداد صفحات: ۲۸۲۰
ok سال انتشار: ۲۰۰۱
ok دریافت کتاب: ۳۲/۵۴ مگابایت

درباره حمید احمدیان مقدم

من به علوم و فناوری های نوین علاقه مند هستم!

این نوشته هم جالبه!

Agrobacterium: From Biology to Biotechnology

آگروباکتریوم یک باکتری گرم منفی است. جنس آگروباکتریوم به تعدادی گونه تقسیم می‌­شود. گروباکتریوم می­تواند …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *